Zümrüt Yeşili Tesettür Kombin Nasıl Yapılır


Çiçek Desenli Zümrüt Yeşili Abiye Kombini
Çiçek Desenli Zümrüt Yeşili Abiye Kombini

Tesettür giyimde son yıllarda sıklıkla kullanılan zümrüt yeşili, doğru şekilde kombinlendiğinde ortaya gerçekten başarılı sonuçlar çıkabiliyor. Fakat bu noktada gerçekten de hangi ürünle neyi kombinlemeniz gerektiğine iyi karar vermek gerekiyor.

Özel Geceler İçin Zümrüt Yeşili Tesettür Kombin Nasıl Yapılır?

  • Zümrüt yeşili tek renk bir elbise seçecekseniz burada en önemli olan detay sizin elbiseniz olacaktır. O nedenle elbisenizin ön planda olması için dilerseniz aynı renklerde bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Eşarp renginiz de yine aynı tonlarda olabilir.
  • Elbise içerisinde farklı detaylar bulunuyor ise, bu detaylara uygun renklerde ayakkabı ve eşarp seçebilirsiniz. Örneğin yeşil ve bordo oldukça güzel bir kombin için doğru bir tercih olacaktır.
  • Ceket tercih edecek iseniz zümrüt yeşili ile altın renklerin bir arada mükemmel durduğunu söyleyebiliriz. Altın sarısı parlak palet bir ceket çok şık duracaktır.
  • Eşarp tercihlerinizi mutlaka elbiseniz ile aynı renk yapmalısınız. Bu elbisenizin ön planda olması için ve de bütünlük sağlanabilmesi açısından son derece önemlidir.

Zümrüt Yeşili Elbise Kombini: Zümrüt yeşilinin belki de en fazla yakıştığı üründür elbise ve abiyeler. Modelin genelinde asil görüntüsüyle zümrüt yeşili ön plana çıkarken, aksesuarlarda ise saks mavisi ya da fuşya tercih edilebilir. Fakat bu iki rengi de çantalarda ve ayakkabıda tercih etmemenizde fayda var. Elbiseyi tamamlamak için eşarp konusunda da siyah güzel bir seçenek olacaktır.

Etek, Gömlek  Kombini: Zümrüt yeşili kombin yaparken gündelik  yaşam için en fazla tercih edilen modeller olan etek ve gömleklerde, eteğin zümrüt yeşili, gömleğin ise açık tonlarda olmasında fayda var. Bej, ekru, dore ya da saman sarısı bu noktada en güzel seçenekler olacaktır diyebiliriz. Ayrıca aksesuar konusunda gene saks mavisi ya da fuşyaya yönelebilirsiniz.

Tunik Kombini: Tunik konusunda ise tercihinizi yeşil tunik ve açık renk pantolondan yana kullanmanızda fayda var. Genel itibariyle tuniklerin dikkat çekici bir yapısı var ve zümrüt yeşili bu durumu daha da üst seviyeye çekebiliyor. O yüzden zümrüt yeşili tunik, kati surette açık tonlarda pantolon ya da etek ile kombinlenmeli. Ayakkabılar bu noktada isterseniz pantolon ile isterseniz de eşarp ile kombinlenebilir. Ayrıca eşarp konusunda fuşya seçeneği gene ön plana çıkıyor.

Zümrüt Yeşili İle Uyumlu Renkler: Söz konusu zümrüt yeşili gibi koyu tonlar olduğunda bunları açık renklerle kombinlemekte fayda var. Bu sayede zümrüt yeşilinin dikkat çekici görüntüsü daha da ön plana çıkabilecek. Beyaz, ekru, dore ya da bej kullanılabilecek en güzel seçenekler diyebiliriz. Fakat, söz konusu ayakkabılar ve eşarp olduğunda tercihi gene siyahtan yana kullanabileceğinizi aklınızdan çıkartmamalısınız.

Aksesuar Seçimi: Zümrüt yeşili tesettür kombin çok fazla aksesuar isteyen bir tarz değil. Bir belki iki tane aksesuar işinizi fazlasıyla görecektir. Aksesuarlardan birisi mutlak surette kemer olacak. Kemerin rengi, üste seçtiğiniz kıyafetin rengine göre şekillenecek. Zümrüt yeşili bir üst ise şayet siyah kemer kullanılabilir.

 

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.