YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ŞAL BAĞLAMA TEKNİKLERİ


1x1.trans
Yuz-Sekline-Gore-Sal-Baglama

Yüz şekline uygun şal bağlama modelleri

Tesettürlü bayanların en çok kullandığı parçalardan birisi şallardır. Şallar hem her kıyafete uygun oldukları için hem de kolay bağlanabildikleri için bayanlar tarafından tercih edilmekte.

Şallar en çok kullanılan parça olsa da yüz şeklini tam olarak bilmeyen bayanlar şalları doğru bir şekilde bağlayamamakta. Yüz şekline göre şal bağlama modelleri için sizlere bugün farklı öneriler sunmak istiyorum.

yuz-sekline-göre-sal-bağlama1

Yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz eğer o zaman yüzünüzü daha uzun ve ince gösterecek şekilde şalınızı bağlamalısınız. Şalınızı bu şekilde bağlayarak yuvarlak yüz yapınızı ortaya çıkartabilirsiniz.

yuz-sekline-göre-sal-bağlama2


Oval yüz yapısına sahip olan bayanların yüz yapısı daha dengeli ve simetriktir. Bu sayede bağladıkları şal daha düzgün duracaktır. Mesela bu şekilde bağlayacağınız şalınız ile yüz yapınızı ortaya çıkartabilirsiniz. Oval yüz yapısına sahip olan bayanlar karmaşık şal bağlama modellerinden uzak durmalıdır. Boyundan sıkı bağlanan modelleri tercih etmemelidir.

yuz-sekline-göre-sal-bağlama3

Üçgen yüz yapısına sahip olan bayanların alın bölgesi daha dar iken çene ve yanak kısımları daha geniştir. Bu nedenle şal bağlanırken çene ve yanakların daha küçük gösterileceği şekilde şal bağlanmalıdır. Bu şekilde alın kısmı üçgen şekilde olan bir şal bağlama yöntemi tercih edebilirsiniz.

yuz-sekline-göre-sal-bağlama4

Minyon yüz tipine sahip olan bayanlar ise şallarını sıkı sıkı bağlamak yerine daha bol bir şekilde bağlamalıdır. Sıkı bağlanan şallar yüzün daha küçük görünmesine neden olup kötü bir görüntüyü ortaya çıkartacaktır.

kaynak: www.tesetturgiyimkabini.com/2018-sal-baglama-modelleri.html

Bir önceki yazımız olan GELİN BUKETLERİNDE BOHEM TRENDİ başlıklı makalemizde gelin buketi ve gelin buketi trendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*