Yeni Şal Bağlama Teknikleri


1x1.trans
Abiye İçin Şal Bağlama Tekniği

Tesettürlü bayanların eşarp ve şal seçimi kadar onu nasıl bağlayacaklarıyla da ilgili problemler yaşadığını söylemek gerekiyor. Şal bağlama tekniklerinin hepsi farklı bir görselliğe sahip ve hepsinin de kullanılabileceği kombinler var. Bu noktada tereddüt yaşıyorsanız birkaç detaydan söz edebiliriz.

Salaş Şal Bağlama: Şalı bağlarken daha doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız ilk olarak şalı 5 santim kadar katlayıp başınızı örtmeli ve sonrasında şalın iki ucunu boynunuzun arkasından dolamanız gerekiyor. Dolama işlemini bitirdikten sonra şalı iğnelerle sabitleyebilirsiniz. Sonra şalın uçlarını gene boynun ön tarafından dolandırıp, sırtınıza doğru bırakabilirsiniz. Bu sayede daha salaş bir görüntü elde edilebildiği için günlük yaşam için güzel bir tercihte bulunduğunuzu söyleyebiliriz.


Abiyeler İçin Şal Bağlama: Abiye giyecekseniz ve abiyenin detayları ön plana çıksın istiyorsanız şalı abiyenin içine sokabilirsiniz. Bu modelde şal ile başınızı örtüp, uçlarını boynunuza fazla sıkmayacak şekilde sarabilir ve sonrasında şalın uçlarını abiyenin içine sokabilirsiniz. Böylece abiyenin üzerine şal düşmez ve abiyeyi kapatmaz.

Yandan Şal Bağlama: Şal bağlarken biraz olsun farklılık yapmak istiyorsanız şalınızı yandan da bağlayabilirsiniz. Bu tarz daha çok genç bayanlara hitap ediyor olsa da doğru kombinde kullanılması halinde hemen herkes tarafına da kullanılabilecek bir bağlama şekli diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Abiyeye ve Elbiseye Uygun Şal Bağlama başlıklı makalemizde Abiye Şal Modelleri ve Şal Bağlama hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*