TESETTÜRLÜ ORTA YAŞ BAYANLAR İÇİN KIYAFET KOMBİNLERİOrta yaştan bayanlar için kombin önerileri

Tesettürlü bayanların yaşlarına uygun olarak giyebilecekleri farklı kıyafet kombinlerini sizlere sunmaktayız. Bu yazımızda ise orta yaştaki tesettürlü bayanların giyebileceği kombinler hakkında size birkaç öneri verelim.

Öncelikle orta yaşlı bayanların hem günlük yaşamda rahatlıkla kullanabilecekleri hem de iş ortamında kullanabilecekleri kıyafetleri belirlerken vücut tiplerini iyi bilmeleri gerekir. Birçok bayanın yaptığı hatalardan birisi vücut tipine uygun olmayan kıyafet seçmeleridir. Buda kötü bir görüntü oluşturur. Bu nedenle öncelikle vücut tipinize uygun olan kıyafetleri seçmeye özen gösterin.

Orta yaştaki tesettürlü bayanlar genellikle etek giymeyi tercih eder. Özellikle kalem etekler üzerine giyebileceğiniz şık bir bluz ile işe giderken kullanabileceğiniz güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Tunikler ve kaplarda bayanların en çok tercih ettiği kıyafetlerdendir. Bu tunik ve kaplar altına kumaş pantolonlar tercih edilebilir. Burada giyeceğiniz pantolonların geniş veya dar olması sizin vucüt tipinize bağlıdır.


İkili takımlar olan pantolon üzerine ceket veya etek üzerine ceket tarzında kıyafetlerde yine orta yaş bayanların tercih edebileceği kıyafetlerdendir. Özellikle özel günlerde, nişan, düğün gibi davetlerde bu kıyafetler kullanılabilir.

Abiye kıyafetler olarak yine senenin modası olan renklerin kullanıldığı ve vücut tipinize uygun olan abiyeleri tercih edebilirsiniz. Abiye modellerinde genellikle her bedene uygun kıyafetler yapılmaktadır. Bu nedenle beden konusunda zorluk yaşamazsınız.

Bunlar dışında günlük hayatta bol bir pantolon üzerine giyeceğiniz tunik ile ev gezmelerine katılabilirsiniz.

Farklı orta yaş tesettür kombinlerini görmek için aşağıda bulunan resimleri inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan NİHAN GİYİM 2017 SONBAHAR KIŞ KOLEKSİYONU başlıklı makalemizde Nihan giyim 2017 sonbahar kış koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.