Eşarp Modelleri ve Kombin Önerileri


1x1.trans
2015 Eşarp Modelleri

 

9923-300x257
2015 Eşarp Modelleri

Eşarplar, başörtüleri, türbanlar ve şallar tesettür giyim tarzında kıyafetin önemli bir parçasını oluşturuyor. Çalışan bayanlar işe giderken çeşitli kombinler yapmak istiyor, iş görüşmeleri veya düğün vb. etkinliklere katılmak söz konusu oluyor ve bu da kadınların kıyafetlerine eşarp seçerken titiz davranmalarını gerektiriyor.

Piyasada her bütçeye ve zevke uygun eşarp modelleri mevcut; şu veya bu renkte, düz veya desenli bir eşarp bulmak mesele değil. Önemli olan seçilen eşarbın ten rengiyle ve kıyafetle uyumlu olmasını sağlamak.

Kıyafetinize göre eşarp belirlerken yapabileceğiniz iki şey var:


  1. Kıyafete yakın renkte bir eşarp kullanırsınız
  2. Zıt bir renkle kontrast oluşturursunuz.

Bu kişisel zevkinize bağlı bir şeydir ve ikisi de güzel durabilir. Fakat bazı farklılıklar daha çarpıcı bir görünüm yaratır. Eşarp modelleri arasından krem rengi pardesü ile kullanılacak bir eşarp seçmeye çalıştığınızı varsayalım. Düz krem bir eşarp da olur, fakat krem zemin üzerine renkli desenlerle süslenmiş bir eşarp daha canlı ve hareketli bir görünüm sağlar. Veya koyu kahverengi ya da siyah eşarp, çanta ve ayakkabıyla şık bir kontrast oluşturabilirsiniz.

Önemli tavsiyeler ise şöyle sıralanabilir: 

Yeşil, kırmızı, sarı ve beyaz renklerde bir ekose eşarp düz yeşil bir bluzun üzerinde çok güzel durur. Daha şık bir görünüm için düz renkli kıyafetlerle desenli, desenli kıyafetlerle düz eşarplar kullanın. Veya kıyafetiniz desenliyse eşarbınızın desenleri solgun ve belirsiz olsun. Böylece ikisi birbirine karışmaz ve kıyafetin de, başörtüsünün de hakkını vermiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Alvina Tesettür Giyim Modası başlıklı makalemizde Alvina koleksiyonu, Alvina tesettür giyim ve Alvina tunik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*