Erkekler Umrede Nasıl Giyinmeli


Erkek İçin İhram
Erkek İçin İhram

Umre vazifesini yerine getirecek herkesin merak ettiği bir konu olan umrede ne giyileceğiyle ilgili kadınlar ve erkekler için iki farklı uygulama mevcut. Kadınların umrede giyeceği kıyafetle ilgili geçtiğimiz günlerde sizinle paylaştığımız yanının ardından şimdi erkeklerin umre kıyafetleri hakkında bilgi vermekte fayda var.

Erkeklerin Umre Kıyafeti: Bayanlar için özel olarak bir umre kıyafeti bulunmuyor olsa da erkeklerin giyeceği ihram açıkça belirtilmişti. İki parçadan oluşan ihramın alt kısmı, belde sabit olarak duracak şekilde belin etrafına sarılır. Belden başlayarak bileklere kadar kapatan ihramın üst kısmı ise, omuzlardan bele doğru düşecek şekilde giyilir. Sağ omuz ve sağ kol ihramın dışında bırakılır.

Erkekler İçin Kemer Kullanımı: İhramın alt kısmı belinize sabitlemek adına kemer kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. İhram ile aynı renkte bir kemer ya da kuşak bele bağlanabilir.

İhramın Rengi: Erkeklerin kullanacağı ihramın rengi beyazdır. Beyaz renk haricinde bir renk kullanılması mümkün değildir.

Ayakkabı Tercihi: Erkekler ihrama girdikten sonra ayaklarına ayakkabı değil terlik giyerler. Bunun yanı sıra isterseniz sandaletlerin arka kısmı bağlanmadan terlik gibi kullanılması da mümkündür. Fakat kati surette kapalı ayakkabı giyilmez.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.