BROKAR KIYAFET MODELLERİBrokar kumaştan etek ve elbise modelleri

Son birkaç yıldır tesettür modasında en çok kullanılan kumaşlardan biriside brokar kumaşlardır. Brokar kumaş; kendinden kabartmalı ve işlemeli olan genellikle ipek kumaşlardır. Kıyafetlere oldukça şık bir görüntü katan bu kumaş bu sene kıyafetlerde oldukça çok kullanıldı.

brokar-kıyafet-modelleri

Brokar kumaşları daha çok elbise ve eteklerde görsek de bu sene birçok marka ceketlerde de brokar kumaşları kullanmayı tercih etti.

Brokar kumaşlardan yapılmış olan kıyafetler günlük kullanım yerine daha çok davet, nişan ve düğün gibi özel günlerde kullanabileceğiniz zarif ve şık kıyafetlerdir. Özellikle farklı tesettür markalarının brokar kumaşlardan yaptığı abiye elbiseleri nişanınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Brokar kumaşlardan yapılmış bir etek kullandığınızda üzerine daha sade bir şifon bluz giyebilirsiniz. Yine eteğinizle aynı renkte olan bir şalda kullanarak güzel bir kombin yapabilirsiniz. Kullandığınız eteğin rengine uygun bir kıyafet seçebileceğiniz gibi zıt bir renkte seçebilirsiniz. Ama eteğinizin oldukça havalı olduğunu düşünerek hareket etmelisiniz yoksa kötü bir görüntü ortaya çıkabilir.

Brokar kumaşlar mevlana etek modellerinde ve kalem etek modellerinde oldukça çok kullanılmıştır. Mevlana etek modellerinde bilek boyunda olan veya daha uzun olan eteklerde de kullanılmıştır. Buda eteğin modeline göre kullanım yerini ve şeklini değiştirmiştir.

Brokar kumaşlar ile yapılmış abiyelerde daha çok açık renkli kumaşların kullanıldığını görmekteyiz. Pudra, sarı, krem renk tonlarını yanı sıra mor, lacivert ve siyah renklerinde kullanıldığını görmekteyiz.

Brokar kumaşlardan hazırlanmış farklı modeldeki elbise ve etek modelleri ise şunlardır.

 

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.