Abiyeye ve Elbiseye Uygun Şal Bağlama


1x1.trans
Şık Eşarp Bağlama Yöntemi

Tesettürlü bayanların abiye ya da elbise giyecekleri zaman yaşadıkları önemli sıkıntılardan birisi hangi eşarbın seçileceği ve seçilen eşarbın nasıl bağlanacağıdır. Bu konuda sizlerde problem yaşıyorsanız birkaç püf noktaya değinmek istiyoruz.

Abiyenin Kumaşına, Dokusuna Dikkat Edin: Abiye ya da elbise fark etmeksizin seçeceğiniz eşarba karar verirken öncelikle giydiğiniz kıyafetin kumaşına dikkat etmelisiniz. Kıyafetin kumaşı, dokusu nasıl? Bununla bağdaştırabileceğiniz bir eşarp seçmek, kombini daha kolay şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Dantel ya da Taş Süslemelere Dikkat Edin: Elbisenizin üzerinde herhangi bir hareket var mı? Yani taş süslemesi ya dantel detayları kullanılmış mı? Eğer ki kullanılmışsa eşarpta da aynı detaylara yer verebilirsiniz. Böylece daha dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz.


Eşarbı Fazla Katlamayın: Eşarbı bağlarken yapılan en önemli hatalardan birisi eşarbı fazla katlamak. Yaklaşık olarak 5 ile 10 santim arasında eşarbı katlamak yeterli olacaktır. Aksi halde boyun kısmı açılabiliyor ve boynunuz gözükebiliyor. Eşarbın arka kısmında sıkıntı olduğu için de kendinizin fark etmesi çok zor oluyor.

Pratik Eşarp Bağlama Yöntemi: İlk olarak eşarbı 5 santim kadar katlayıp başınızı örtmeniz gerekiyor. Sonrasında iki ucunu arkadan boynunu dolayın. Eşarbın sağ ucunu kendi etrafında bükmeye başlayın ve bu ucu başınızın üst kısmına doğru dolayıp sabitleyin. Diğer ucu ise boynunuzun etrafından dolaştırıp arka tarafa sabitleyin. Son derece pratik ve kullanışlı bir görüntünün ortaya çıktığını sizlerde fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Kayra Takım Elbise Modelleri başlıklı makalemizde Kayra Giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*