2017 TESETTÜR BİNDALLI MODELLERİ


2017-Tesettur-bindallı-modelleri

Tesettür bindallı modelleri

Geçmişten günümüze gelen ve son yıllarda kına gecelerinde gelinlerin oldukça fazla tercih ettiği bindallılarda bu sene de oldukça şık tasarımlar ortaya çıkmış. Farklı modelleri ve işlemeleri ile dikkat çeken bindallılar gelinlerin bu özel günlerinde kusursuz olmaları için tasarlanmış.

2017-Tesettur-bindallı-modelleri

2017 tesettür bindallı modellerine baktığımızda bu sene Osmanlı detaylarının daha çok kullanıldığını görmekteyiz. Bindallılar üzerine altın sarısı renklerde işlenmiş olan desenler geçmiş ile günümüzün birlikte oldukça güzel bir yansıması olmuş.

Bindallı modellerinde düz elbise şeklinde bindallılar olduğu gibi etek kısmı kabarık olan bindallılarda bulunmaktadır. Bu sene yarasa kollar bindallılar da oldukça fazla kullanılmış. Bunun dışında tüller yine bindallılara farklı bir hava katmış.

Kaftan ve şalvar şeklinde bindallılar olduğu gibi tek parça elbise şeklinde olan bindallı modelleri de bulunmaktadır. Elbise üzerine kaftan olan modelleri de bulunmaktadır. Kısacası her bayanın zevkine hitap eden çeşit çeşit bindallı modellerinin olduğunu söylesek daha doğru olur.

Daha çok kırmızı ve bordo renkler kullanılmış olsa da yeşil, mürdüm, fuşya, altın sarısı gibi renklerin bindallılar da oldukça fazla kullanıldığını görmekteyiz.

Bindallılar üzerine yapılan işlemeler dışında bu seneki bindallılar da boncuklar da oldukça fazla kullanılmış. Kına gecesinde sade görünmek yerine daha şık ve havalı olmak isteyen gelinler bu türden bir bindallı seçebilir. Ayrıca beli kemerli olan bindallı modelleri de oldukça havalı durmaktadır.

Tesettür giyime uygun olarak seçilen bindallı üzerine yine elbise ile uygun olan şallar tercih edilerek güzel bir bağlama şekli oluşturulabilir. Bu şallar üzerine de yine çeşitli aksesuarlar kullanılarak bindallılar ayrı bir hava katılabilir. İsterseniz eşarbınız üzerine aksesuar olarak bir taçta takabilirsiniz.

2017 tesettür bindalı modelleri için size birkaç tane örnek sunalım.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.