2017 ŞAL MODASINDA TREND: NAKIŞ İŞLEMELERİ


Nakıs-İslemeli-sal

Nakış işlemeli şallar

2017 İlkbahar/yaz modasında kıyafetlerdeki en önemli detaylardan birisi nakış işlemeler. Tesettür kıyafet tasarımcıları bu senenin modası olan nakışları şallarda kullanmayı da ihmal etmemişler.

 

Nakış işlemleri gömlek, bluz, etek, pantolon ve jeanlerde gördüğümüz gibi dış giyim kıyafetlere de eklenerek bu sene nakış detaylara oldukça fazla yer verildi.

Geçmişten gelen nakış işlemeler bugünün modası ile birleştirilerek oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkarılmış.

Bu sezon moda olan nakış işlemeler tabii ki şallarda kullanılmazsa olmazdı. Ama iyiki de kullanılmış. Çünkü nakışın zarafeti ve şıklığı şal ile birleşerek oldukça hoş bir görüntü oluşturmuş.

 

Nakış detayları şalların tamamında kullanılmasını yanında uç kısımlarda kullanılmış. Bunun dışında bağlama şekline göre eşarbın uygun yerine yerleştirilen şal bağlandığı zaman tam alın bölgesine gelecek şekilde yerleştirilmiş. Bu sayede nakış detay ortaya çıkartılarak oldukça hoş bir görüntü oluşturulmuş.

Nakış işlemeli şallarda sade renklerin yanı sıra yaza yakışan canlı renklerde kullanılmış. Özellikle çiçek desenlerin oldukça fazla kullanıldığı işlemelerde sarı, kırmızı, turuncu gibi renkler oldukça fazla kullanılmış.

Şallar ise tek renk olarak seçilmiş. Zaten nakış işlemesi ile şık bir görüntü oluşturan şalda renkli modellerin tercih edilmesi oldukça abartı durabilir ve nakış detayın sadeliğini yok edebilir.

Nakış işlemeli şallarınızı her türlü kıyafet ile kullanabilirsiniz. Özellikle sade olan kıyafetlerinizi hareketlendirmek için bu tür şalları tercih edebilirsiniz. Tek renk sade abiye kıyafetlerin üzerine tam alın kısmında bulunan nakış işlemeleri olan şallardan birini kullanarak kıyafete hareket katabilirsiniz.

Nakış işlemeli şallardan hazırladığımız farklı örnekler ise şunlardır.

kaynak:http://www.yasemin.com

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.