2017 İLKBAHAR-YAZ AYAKKABI MODASI


2017-ilkbahar-yaz-ayakkabı-modası

İlkbahar-yaz ayakkabı modası

Yazın yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde mağazalarda da yeni sezon kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar vitrinlerde yerini almaya başladı. Bu sezon ilkbahar ve yaz aylarında piyasaya çıkacak olan 2017 ilkbahar yaz ayakkabı modası hakkında sizlere biraz bilgi verelim.

İlkbahar yaz ayakkabı modasında göze çarpan ilk detaylardan birisi platform topuklu ayakkabılar. Bu sezon farklı renk ve modellerini oldukça fazla göreceğimiz platform topuklu ayakkabılar yazın vazgeçilmez ayakkabısı olacak.

Flatform sandalet adı verilen düz topuklu ayakkabılarda bu sene oldukça moda. Bu ayakkabılarda oldukça sade tasarımları görebileceğimiz gibi taşlı modellerde karşımıza çokça çıkacak.

Işıltılı ve üzeri süslemeli olan düz taban terliklerde bu sene tasarımcıların en çok tercih ettiği modeller. Her daim rahat olmak isteyen ama şıklığı da elden bırakmak istemeyen bayanlar bu terlikleri kullanabilirler.

Oldukça klasik bir ayakkabı üzerine eklenmiş olan küçük parlak detaylar ayakkabılara ayrı bir hava katmaktadır. Bu sene sadeliği seven ama küçük dokunuşlar ile ayakkabılarına renk katmak isteyen bayanlar bu tarz ayakkabıları tercih edebilirler.

 

Yazın vazgeçilmezi olan sandaletlerde ise bu sene bilekten bağlamalı olan modeller oldukça fazla kullanılacak. Bordo, lacivert ve siyah tonlarını ise bu bağcıklar da oldukça fazla göreceğiz.

Son birkaç yıldır yazında bot giymek oldukça fazla moda oldu. Özellikle genç bayanların tercih ettiği bu ayakkabılarda uzun bağcıklı modeller dikkat ekiyor. Bunun yanında bot içerisine giyilen çoraplar ile de farklı bir tarz yaratılmaya çalışılmış.

Bu sezonun dikkat çeken bir diğer ayakkabı modeli ise topukları açık ayakkabılar. Açık topuklu ayakkabı modelleri kısa ve uzun topuklu bütün ayakkabılarda kullanılmış. Bu tarz ayakkabılarda genelde siyah, beyaz ve kahverengi renk tonlarını daha çok göreceğiz.

Bu sene tarzlarını yansıtmak isteyen farklılıkları seven bayanların tercih edebileceği bir diğer ayakkabı modeli ise yuvarlak topuklu ayakkabılardır. Bu ayakkabılarda yine alçak topuk olarak tasarlanmış ve farklılığı seven bayanların kullanabileceği bir seçenek olmuş.

Kısa sivri topuklu ayakkabılarda nostaljik tarzı ile dikkat çekiyor. Ayakkabılara ilk baktığınızda nostaljik bir hava yansıtsa da senenin moda ayakkabılarından birisi de bu ayakkabı. Klasik giyinmeyi seven bayanlar için pantolon ve etekler altına bu ayakkabılar oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Bu sene tasarımcılar kendi imzalarını ayakkabıya atmayı tercih etmişler. Özellikle ayakkabıların topuklarında bu imzayı oldukça fazla göreceğiz.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.