2016 Tesettür Spor Giyim Modelleri


1x1.trans
İspanyol Paça Tesettür Eşorman Modeli

Tesettür giyim en önemli eksiklerinden birisi spor giyimdeki modellerin yeterli düzeyde olmamasıydı. Neyse ki bu konuda son yıllarda yaşanan önemli gelişmeler, ürün çeşitliliğini beraberinde getirdi ve eskiye nazaran çok daha fazla sayıda model var diyebiliyoruz artık. Peki, bu senenin spor giyimde kombinleri neler olacak?

Spor Eşofman Modelleri: Tesettürlü bir bayan olarak amacınız spor yaparken kullanabileceğiniz bir model seçmekse şuan için piyasada çok sayıda eşofman modeli yer alıyor. Bu sene tesettür eşofmanlarda genel itibariyle bol paça modeller kullanıldığını söyleyebiliriz. Bol paça ürünlerin hem şık bir görüntüsü var, hem de yapısı sebebiyle spor yapmanız için ideal bir tercih konumundalar. Eşofmanlarda genellikle açık tonların tercih edileceği bir yılı yaşayacak olsa da, eşofman takımının alt kısmını koyu tonlarda seçme imkanınızda bulunuyor.

Spor Tunik Modelleri: Spor eşofmanları çok sade bulanların kendilerince bir kombin yapma imkanları da mevcut. Bu noktada ilk seçenek olarak spor tunikler ön plana çıkıyor. Spor tuniklerde genel eğilim uzun modellerden yana ve bu modellerde de daha çok açık tonların tercih edildiğini söylemek mümkün. Yere kadar uzanan spor tunikler bir nevi elbise görünümü kazandığı için daha şık bir kombin yapabilmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra biraz daha rahatlığa önem veriyorsanız salaş spor tuniklere de göz gezdirmenizi önerebiliriz. Üstelik genellikle salaş tuniklerde farklı renkler az da olsa kullanılıyor ve böylece kombine renk katmakta mümkün olabilecek.


Etekli Spor Kombinler: Bayanlar olarak konu ne olursa olsun şıklığa düşkünüz. Amaç belki spor yapmak ve bu yüzden de rahat şeyler giymekte fayda var. Ama spor yapacağız diye de şıklıktan ödün veremeyiz. Bunun yanı sıra spor ürünleri sadece sportif aktivitelerde kullanmak zorunda da değiliz. Arkadaşlarımız alışverişe çıkacağımız, oturup kahve, çay içeceğimiz zamanda tercihimizi rahatlıktan yana kullanabiliriz. Bu gibi zamanlarda ise tesettürlü modeller içerisinde etekli spor kombinler yapmak mümkün. Üste son derece rahat bir tunik, altına da ya siyah, lacivert ya da saks mavisi bir etek kullanabilirsiniz. Bu noktada saks mavisinin sokak modasına dahi etki edeceğini peşinen söylemekte fayda var.

Penye Spor Elbise Modelleri: Tesettürlü bayanların en çok istediği ama belki de en zor bulduğu modeldir spor elbiseler. Penye yapısı itibariyle rahat ve kullanışlı olan bu modellerde düz bir elbiseden ziyade belden büzgülü olan ürünler tercih ediliyor. Spor tesettür giyimin genelinde olduğu gibi bu modellerde açık renkler ön plana çıkarken, özellikle gri rengi tavsiye edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Erkekler Umrede Nasıl Giyinmeli başlıklı makalemizde Bol tesettür kıyafetler hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tesettür Kıyafetler
Tesettür kıyafet modellerini araştırıp severek önünüze getiriyorum. Kombin yapacağınız en güzel örnekleri bulup buluşturuyorum hanımlar. Paylaştıklarımı seviyorsanız? beğenir veya sosyal medyada paylaşırsanız mutlu olurum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*